35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

• 2016-12-16 14:27:23
  • Gimnazjum, Apele

12 grudnia 2016r. w Samorządowym Zespole Szkół w Gniewinie przeprowadzono lekcję multimedialną upamiętniającą 35- rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce.

35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego

Pomysłodawca i organizator lekcji p. Łukasz Krefta przeniósł uczniów w lata 80-te XX wieku. Przypomniał uczniom przyczyny wprowadzenia stanu wojennego, osoby internowane, strajki i demonstracje oraz skutki wydarzenia. Dodatkowo lekcja została wzbogacona o autentyczne rekwizyty używane w tamtym czasie.

Delegacja uczniów z Samorządowego Zespołu Szkół w Gniewinie złożyła również kwiaty pod tablicą upamiętniającą osoby internowane w Strzebielinku.